Вівторок, 19.03.2024, 09:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Вступ

 

Вступ

 

Хреста нас знаменем хрестили,

Ростем під знаменем хреста
З хреста пливуть всі наші сили
І віра наша пресвята.
Іван Франко

 

Український народ в особі Івана Франка має найвищий творчий злет своєї інтелектуальної культури. Все, що стосується І. Франка-мислителя, викликає значний науковий інтерес, але з відомих причин (заборон та приховувань творів) мало досліджене. Хоч саме «невідомий» І. Франко назавжди увійде у скарбницю нашої духовності, бо якраз у прихованих радянською політичною системою творах поет постає мислителем-гуманістом світового масштабу. З цієї точки зору світогляд І. Франка якраз і можна з‘ясувати, значною мірою виходячи з оцінок найхарактерніших явищ тогочасного суспільно-політичного життя, зокрема такого, як релігія.

Вкрай шкідливими, принципово антинауковими були тогочасні «ярлики», що навішувалися на діячів літератури радянським літературознавством. Так було і з Іваном Франком – «Великий Каменяр», а також, що найгірше, – «Вічний революціонер». Скажемо відразу, що Франко ніколи «революціонером» не був, а побачимо це з пропонованого дослідження. Далі ми спробуємо дати сучасний погляд на спірні питання релігійності світогляду Івана Франка. Зрозуміло, що це є лише спроба, і всієї глибини поставлених питань ми ніколи не зможемо вичерпати.

Дипломне дослідження буде базуватися на критичних матеріалах сучасних франкознавців. При пошуку бібліографії даної тематики зіткнувся із проблемою малої кількості напрацювань у цьому спектрі поставленої проблеми. Це тільки початки розгляду багатої спадщини великого поета на релігійну тематику.

Структура пропонованого дипломного дослідження наступна: два основні розділи "Біографічні чинники формування світогляду Івана Франка у сучасному франкознавстві” та "Релігійно-філософський дискурс художньої творчості Івана Франка". Розгляду піддано проблему ірраціоналізму світогляду поета, його дослідження Святого Письма. Особливу увагу звернуто на Франкові студії з біблійної герменевтики у рецепції критики на основі "Поеми про сотворення світу”. На основі опрацьованих першоджерел та науково-критичної літератури нам вдалося простежити розвиток християнських поглядів Великого Каменяра. Досліджено також філософські поеми Івана Франка "Смерть Каїна” та "Мойсей”.

Робота завершується поширеною бібліографією із 36 позицій, що допоможе читачеві краще орієнтуватися під час ознайомлення із творчістю поета.

Водночас різноаспектний аналіз релігійної творчості І.Франка значною мірою стимулюватиме вивчення інших проблем формування і розвитку духовної творчості як самого поета, так і його сучасників. Робота носить як навчальний, так і пізнавальний характер і потребує подальшого поглибленого вивчення.

Меню сайту
Категорії розділу
Парафіяльні новини [70]
Загальноцерковні [82]
Статті [15]
Вітаємо [1]
Сумуємо... [1]
Оголошення [5]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
-->
Архів записів
...
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET ut=horiz">
НОВОСТИ:
Copyright Петропавлівська парафія смт. Вакуленчук © 2024
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Каталог україномовних сайтів   bigmir)net TOP 100 OnLoad="FreeViral(391809)"